0

O víně

Všechny informace a zajímavosti o víně, které chcete znát, ale báli jste se zeptat.

Staré odrůdy: MODRÝ JANEK

Modrý Janek, stará moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera), je mutací odrůdy Veltlínské zelené, která se z oblasti Štýrska rozšířila v první polovině 20. století do Německa, Francie a na Moravu. Tradičními oblastmi pěstování bylo Dolní Rakousko, Morava, Slovensko a Württembersko.

Česká vína

Česká vína dnes hrají okrajovou roli. Dříve se přitom podávala v nejprestižnějších restauracích.

Aktuální téma – cukr a víno

Je to v současné době aktuální a hodně diskutované téma. Cukr je obsažen jak v moštu, ještě před prokvašením na alkohol, tak již v podstatně menší míře i ve víně a to v rozdílných množstvích.

Korek – korková zátka

Surový korek se získává loupáním kůry stromu Quercus suber – Dub korkový, který se dožívá stáří 200 let. 

Náš vinný catering

Naše společnost nabízí kromě prodeje a distribuce vína také další služby. Jednou ze služeb je zajištění vinného cateringu při nejrůznějších akcích, a to jak formou řízené degustace nebo prosté nabídky a rozlévání vín.

Je nutné nechat víno vydýchat?

Většina vín nevyžaduje působení kyslíku a je připravena k pití hned po otevření. Rozličné aromatické a chuťové látky se v nich stihnou rozvinout za dobu strávenou ve skleničce. Zda je či není nutno vystavit víno působení kyslíku, je sporné.

Co je to ledové víno?

Ledové víno se připravuje z hroznů, jež zůstaly na révových keřích až do prvních mrazů. Jeho výroba je složitá a riskantní.

Co udělat se sedlinkou ve víně?

Řada lidí je zvyklá na čiré, průzračné víno. Některá z vín, a to i ta nejšpičkovější, však obsahují rozptýlené částečky.

Jaké víno si dát k dezertům a sladkým jídlům?

U sladké tečky na závěr platí jednoduché pravidlo, že víno musí být stejně sladké, popřípadě sladší, než je samotný dezert. Používáme proto vína typu výběr z hroznů, výběr z bobulí.

Strana 1 z 4

VINETY ART s.r.o.

(+420) 724 533 656
info@vinetyart.cz

Vitinka 28
337 01 Osek

Emailové novinky

Logo Spolehlivá firma