Jak na to

Chtěli byste vědět, jak správně zacházet s vínem? Pak jste tady správně.

Mohu víno reklamovat?

Špatné víno byste v restauraci měli určitě vrátit, ale pojďme si definovat, co se vlastně rozumí pod pojmem „špatné“ víno.

Náš vinný catering

Naše společnost nabízí kromě prodeje a distribuce vína také další služby. Jednou ze služeb je zajištění vinného cateringu při nejrůznějších akcích, a to jak formou řízené degustace nebo prosté nabídky a rozlévání vín.

Je nutné nechat víno vydýchat?

Většina vín nevyžaduje působení kyslíku a je připravena k pití hned po otevření. Rozličné aromatické a chuťové látky se v nich stihnou rozvinout za dobu strávenou ve skleničce. Zda je či není nutno vystavit víno působení kyslíku, je sporné.

Co udělat se sedlinkou ve víně?

Řada lidí je zvyklá na čiré, průzračné víno. Některá z vín, a to i ta nejšpičkovější, však obsahují rozptýlené částečky.

Jak rozpoznat vůně a chutě ve víně?

Nejsnadnější způsob představuje rozdělení aromatických složek do kategorií. Začněte ovocnými složkami.

Jak nejsnadněji proniknout do světa vína?

Ochutnávejte co nejvíce a co nejčastěji. Jediný způsob, jak se dozvědět víc o víně, je koštovat. Úplní začátečníci by měli zamířit do vhodného obchodu, nechat si zavolat toho nejlepšího odborníka na víno a svěřit mu, že jste začátečník, který chce proniknout do světa vína.

Jaká je nejvhodnější servírovací teplota?

V 98 procentech domácností a restauračních zařízení se bílá vína podávají příliš vychlazená a červená vína zase zteplalá. Potenciál vína tím přichází nazmar. Příliš studené víno totiž neuvolní všechny aromatické složky.

Dělení vín podle kvality

Základní dělení zahrnuje stolní a jakostní vína. Stolní víno nesmí být označováno názvem odrůdy, vinařské oblasti ani ročníkem. Jakostní víno se vyrábí z hroznů moštových odrůd, sklizených v jednotlivých vinařských oblastech.

Dělení vín podle barvy

To, že se víno vyrábí jako bílé, růžové a červené, ví i milovník vína - amatér. Bílé víno je vyrobeno z bílých, růžových, červených, nebo modrých hroznů révy vinné. Růžové víno se dělá z modrých hroznů bez nakvášení. Červené víno je vyrobené zásadně z modrých hroznů.

Ověření věku

Stránky obsahují výrobky, které mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let.

Osobám mladším 18 let je zakázáno prodávat alkoholické nápoje.