0

Víno a jídlo

Spojení jídla s vínem je tím nejlepším, co můžete dopřát vašim chuťovým pohárkům. Najít však správnou kombinaci, to je umění, se kterým Vám rádi pomůžeme.

Jaké víno si dát k dezertům a sladkým jídlům?

U sladké tečky na závěr platí jednoduché pravidlo, že víno musí být stejně sladké, popřípadě sladší, než je samotný dezert. Používáme proto vína typu výběr z hroznů, výběr z bobulí.

Jaké víno si dát k sýrům?

Kombinace vína a sýru patří neodmyslitelně k sobě dnes již i u nás, i když toto spojení je pravděpodobně nejtypičtější pro středomořské země Itálii a Francii.

Jaké víno si dát ke zvěřině?

Zvěřinové pokrmy si obecně žádají plná, vyzrálá červená vína. Čím je maso tmavší a úprava těžší, tím barevnější a vyzrálejší červené víno k němu můžeme pít.

Jaké víno si dát k rybám?

Pokrmy z ryb bývají u nás nejčastěji podávány jako chod hlavní, ale běžně se již můžeme setkat i s předkrmy z ryb (např. s uzeným lososem).

Jaké víno si dát k drůbeži?

Drůbež označujeme obecně za lehká hlavní jídla, podobně jako ryby, a také při výběru vín se řídíme obdobnými pravidly.

Jaké víno si dát k masu?

Maso jako takové je u nás zřejmě nejobvyklejší surovinou k přípravě hlavního chodu. U masitých pokrmů opět platí staré pravidlo „bílé víno k bílému masu a červené víno k tmavému masu“, ovšem pouze v případě, když je příprava bílého masa velmi jemná a tmavá masa jsou výrazná.

Jaké víno si dát k předkrmům?

Předkrm, jak již název napovídá, předchází hlavnímu jídlu a má připravit chuťové buňky na jeho podávání.

Ověření věku

Stránky obsahují výrobky, které mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let.

Osobám mladším 18 let je zakázáno prodávat alkoholické nápoje.