Plzeň miluje víno

Vinaři naši partneři

Vinařství HANZEL

Vinařství HANZEL

Domovem přívlastkových vín jsou viniční tratě v okolí Miroslavi, jako například Weinperky nebo Volná pole. Na kvalitu hroznů klade vinařství maximální důraz, proto používá nejmodernější technologie, které zaručují jejich šetrné zpracování. Stále ale vychází z tradičních postupů, které byly výchozí pro zpracování hroznů v minulosti.

V květnu roku 2014 se díky akvizici stalo Vinařství Hanzel součástí skupiny LAHOFER.. Díky novému silnému partnerovi dostalo Vinařství Hanzel možnost posílit pozici na trhu a společně nabídnout širší portfolio produktů.


Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER

Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Ten na konci 18. století vytvořil unikátní barokní knihovnu, která je klenotem premonstrátského kláštera na pražském Strahově.

Vinařství LAHOFER obhospodařuje 410 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg.

Vinařství LAHOFER se dnes opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. LAHOFER vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín), část produkce hroznů navíc prodává ostatním výrobcům vína.


Vinařství GOTBERG

Vinařství GOTBERG

Bylo založeno v obci Popice nedaleko Hustopečí. Jeho moderní sídlo je nádherným příkladem současné vinařské architektury. Bylo postaveno na zdejším kopci, odkud je nádherný výhled nejen na 43 hektarů vinic, na kterých vinařství hospodaří, ale především na nedaleká Novomlýnská jezera a dominantu zdejšího kraje Pálavu.

Vinařství vsadilo na přívlastková vína špičkové kvality a zaměřilo se na odrůdy, které do dané oblasti patří a kterým se ve zdejší lokalitě dobře daří. Specifický charakter dodávají vínu především hluboké jílovito-sprašové půdy bohaté na obsah vápníku a dalších minerálů.


Vinařství VINO HORT

Vinařství VINO HORT

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Klade důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem filozofie vinařství se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se nebojíme novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašujeme staronové tradice. Stále více se zaměřujeme na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifikace na zdravém kvasničném kalu). Největších úspěchů sbíráme v technologii růžových vín.


Vinařství ŠPALEK

Vinařství ŠPALEK

Malé, tradiční a především rodinné vinařství, jehož příběh sahá až do roku 1945. Novodobá historie však začíná až rokem 1991, kdy František Špalek, Marek Špalek a Petr Ilgner založili v nových politických poměrech klasický vinařský podnik. V současnosti hospodaří Vinařství Špalek na 10 ha vinic a ve třech sklepích ve sklepní uličce v Novém Šaldorfu.

Vinařství Špalek je od roku 2015 na BIO vinařství. Roční produkce čítá cca 50 tisíc lahví. Silnou stránkou jsou červená vína (z odrůd Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a Cabernet Sauvignon) včetně velmi známého jakostního likérového vína Šaler.


Vinařství ZNOVÍN ZNOJMO

Vinařství ZNOVÍN ZNOJMO

Společnost Znovín Znojmo a.s. patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Denně prodá 17 000 lahví. Je výrobce tradičních odrůdových vín. Vedle rozmanitého sortimentu odrůdových vín má v nabídce také speciality – suché a polosuché pozdní sběry, vína kategorie výběr z hroznů a výběr z bobulí, vína ledová a slámová i šumivá vína – sekty. Nabízí příjemná vína s typickou aromatičností a harmonickým sladěním zbytkového cukru a atraktivních kyselin.

Znovín mnohokrát udával a stále udává trendy českému vinařství. Byl například první společností, která zahájila výrobu tzv. řízeného kvašení v 90.letech, první uvedl do života dnes již běžnou a oblíbenou zásilkovou službu. Zapůsobil aktivitami spojující víno a umění v Louckém klášteře.


Společnost MAGNUM WINES

Společnost MAGNUM WINES

Společnost Magnum Wines je zaměřena na dovoz, prodej a distribuci kvalitních vín z Itálie, Německa, Rakouska a samozřejmě Moravy.

Hlavním cílem je zásobování restaurací a vinoték, stejně tak jako privátních klientů, firem a všech, kteří mají rádi kvalitní vína. Samozřejmostí a nedílnou součástí služeb společnosti jsou pak také řízené degustace vín, odborné poradenství ohledně nákupu a skladování vín, zakládání soukromých vinoték, firemní a společenské akce. Prostě vše, co se točí okolo vína…


Společnost LIKOR

Společnost LIKOR

V roce 2003 vznikla nová divize společnosti LIKOR s.r.o. se specifickou obchodní aktivitou a to s dovozem a distribucí portských vín, madeiry, sherry a tichých vín. Obchodní vinařské portfólio se postupně rozšiřovalo na základě vlastních poznatků a zkušeností z vinařských oblastí Portugalska a Španělska. Firma dodává vysoce kvalitní vína, která jejich dodavatelé na nejlepších a nejstarších vinicích a standardně používají nejvýše dostupnou kvalitu přidávaného Aguardente při výrobě portských vín.


Vinařství PIÁLEK & JÄGER

Vinařství PIÁLEK & JÄGER

Vinařství vlastní vinice na znojemské Kraví hoře a Načeratickém kopci a pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích. Zde nabízí k ochutnání přívlastková odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti, která vyrábí pouze v malých partiich a vždy v jedné šarži. Do nabídky patří vína apelace VOC Znojmo, Sauvignon KRAVÁK, ale i například sladší vína jako Pálava či Rulandské šedé.


Vinařství Sv. Barbora

Vinařství Sv. Barbora

Vinařství sv. Barbora vzniklo symbolicky 11. listopadu 2016, na svátek sv. Martina. Nachází se v samotném srdci bývalé hornické oblasti a navazuje na rodinné tradice pěstování révy vinné v Ratíškovicích. Celá oblast Ratíškovic i blízkého okolí byla v minulosti protkána nejen vinohrady, ale také hornickými šachtami, jejichž pozůstatky je na některých místech možné vidět dodnes. I z tohoto důvodu nese vinařství jméno patronky všech horníků sv. Barbory. Název Vinařství sv. Barbora znázorňuje propojení vinařství a bývalého hornictví zdejšího kraje.

Vinice se nacházejí ve viniční trati Hrubé pole - vinařská obec Ratíškovice. Vhodná struktura půdy spolu s teplým podnebím tzv. Moravské sahary s minimálním množstvím srážek poskytují skvělý základ pro vyzrávání jak bílých tak modrých odrůd révy vinné.


Farmářský obchod U LIDUŠKY

Farmářský obchod U LIDUŠKY

Farmářské obchody U Lidušky fungují jako každodenní "kamenné" farmářské trhy. Nabízí zdravé potraviny, podporují rodinné farmáře a lokální výrobce. Nakoupíte u nich vše pro celou rodinu.


Chtěli byste ochutnat moravská, italská, portugalská, ale i třeba německá vína od známých vinařů a popovídat si o nich s nimi? Měli byste chuť zúčastnit se soukromé degustace s jedním ze zahraničních vinařů a využít tak výjimečné příležitosti? Pokud je vaše odpověď kladná, zakupte si vstupenku a staňte se součástí prvního ročníku unikátního plzeňského festivalu. Rádi se s vámi setkáme.

Koupit vstupenky  

Ověření věku

Stránky obsahují výrobky, které mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let.

Osobám mladším 18 let je zakázáno prodávat alkoholické nápoje.