Vinařství Znovín

Logo Znovín Znojmo

Společnost Znovín Znojmo a.s. - Nejlepší vinařství roku 2012 patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Denně prodá 17 000 lahví.

Znovín Znojmo je výrobce tradičních odrůdových vín. Vedle rozmanitého sortimentu odrůdových vín má v nabídce také speciality – suché a polosuché pozdní sběry, vína kategorie výběr z hroznů a výběr z bobulí, vína ledová a slámová i šumivá vína – sekty. Nabízí příjemná vína s typickou aromatičností a harmonickým sladěním zbytkového cukru a atraktivních kyselin.

Znovín mnohokrát udával a stále udává trendy českému vinařství. Byl například první společností, která zahájila výrobu tzv. řízeného kvašení v 90.letech, první uvedl do života dnes již běžnou a oblíbenou zásilkovou službu. Zapůsobil aktivitami spojující víno a umění v Louckém klášteře, dobře propojil víno a sport. Spoluorganizoval několik tzv. přelomových vinařských výstav.

Znovín vstřebává moderní světové trendy, zároveň však ctí místní tradici. Je neúnavným propagátorem terroir. Uvědomuje si, v jak unikátním vinařském prostředí se nachází vinice, odkud pochází hrozny na vína, která potom získávají ta nejvyšší ocenění na známých světových vinařských kláních.

Vína Znovínu Znojmo každoročně získávají řady prestižních tuzemských a mezinárodních cen. Uvádíme několik úspěchů z roku 2012:

Šampion Grand Prix Vinex, šampion Víno & Delikatesy, šampion červených vín Valtických vinných trhů, šampion Festwine, nejlepší kolekce 10 vín v Národním salonu vín, tři ze sedmi stříbrných medailí pro Českou republiku anglického časopisu Decanter, dvě zlaté medaile a stříbro v kanadském Quebeku jako nejúspěšnější moravská firma a Velká zlatá, stříbrná a bronzová medaile na světové výstavě v San Franciscu.

Viniční trať Peklo

Vysoce kvalitní vinařská poloha ve tvaru sedla, kde hrozny jsou po celý den vystaveny slunečnímu záření doslova jako v pekle.

Vína z ekologicky čisté krajiny II.

Víno a drahokam ptačí říše – ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis).

Vína z ekologicky čisté krajiny I.

Vína označená samolepkou „JEŠTĚRKA ZELENÁ“, latinsky LACERTA VIRIDIS, jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené.

Viniční trať Růžová hora – Kolébky

Vinařská oblast Morava, vinařská podoblast hustopečská, vinařská obec Velké Němčice.

Strana 1 z 2

Ověření věku

Stránky obsahují výrobky, které mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let.

Osobám mladším 18 let je zakázáno prodávat alkoholické nápoje.