0

Vinařství a vinice

V naší nabídce najdete vynikající jak bílá, tak i červená vína ze dvou moravských vinařství, která patří mezi největší tuzemské výrobce vín – Znovín Znojmo, a.s. a Vinařství Lahofer, a.s, jakož i z mladého moravského vinařství – Gotberg a.s. Na své si přijdou příznivci suchých, polosuchých, plosladkých i sladkých vín, řada vín Vás jistě příjemně překvapí. I když se vína pohybují v různých cenových hladinách, vždy oceníte jejich vysokou kvalitu a chuť. Vedle tuzemských vín nabízíme i skvělá vína ze slunné Itálie od renomovaných italských vinařství. Hlavně milovníky plných červených vín jistě potěší výběr z této kolekce. I zde zaručujeme vyvážený poměr kvalita/cena.

Nejlepší rádcem při výběru je osobní zkušenost. A na tom si zakládáme. Nikdo by neměl koupit víno, aniž by ho ochutnal. Přihlaste se na některou z našich degustací nebo nás v případě zájmu kontaktujte a zajistěte si naši osobní návštěvu u Vás.

Přečtěte si o našich vinařských dodavatelích a podívejte se, kde se kvalitní hrozny pro výborná vína rodí.

Logo Znovín

Společnost Znovín Znojmo a.s. - Nejlepší vinařství roku 2012 patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Denně prodá 17 000 lahví.

Vinařství Lahofer

Vinařství LAHOFER se v roce 2012 stalo největším pěstitelem vinné révy na Znojemsku. Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 410 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“.

Vinařství HANZEL

Hledáte-li více než pouhé víno, pak jste rozhodně na správném místě. Nahlédněte do umění vína, ve kterém spojujeme krásy jižní Moravy s jedinečnou chutí, osobním přístupem a rodinnou atmosférou našeho vinařství. Domovem našich přívlastkových vín jsou viniční tratě v okolí Miroslavi, jako například Weinperky nebo Volná pole.

Vinařství Gotberg

V roce 2003 se na vinařské mapě jižní Moravy objevilo nové jméno – vinařství Gotberg. Bylo založeno v obci Popice nedaleko Hustopečí. Jeho moderní sídlo je nádherným příkladem současné vinařské architektury a pyšní se titulem Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009.

Vinařství Vino Hort

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO. Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Klademe důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí.

Magnum Wines

Společnost Magnum Wines je dalším přírůstkem a pokračováním aktivit společnosti MAGNUM Gastronomy, která v roce 2008 v Brně otevřela restauraci Borgo Agnese, nyní přichází s dalším projektem, který nese jméno MAGNUM Wines a je zaměřen na dovoz, prodej a distribuci kvalitních vín z Itálie, Německa, Rakouska a samozřejmě Moravy.

Rodinné vinařství Špalek

Malé, tradiční a především rodinné vinařství, jehož příběh sahá až do roku 1945. Novodobá historie však začíná až rokem 1991, kdy František Špalek, Marek Špalek a Petr Ilgner založili v nových politických poměrech klasický vinařský podnik. V současnosti hospodaří Vinařství Špalek na 10 ha vinic a ve třech sklepích ve sklepní uličce Modré sklepy v Novém Šaldorfu u Znojma.

Společnost LiKOR, s.r.o. Dobříš

Společnost LiKOR, s.r.o. Dobříš působí na českém trhu od roku 1990 a postupným vývojem se dostala na přední místo v žebříčku dovozců korkových podlahovin do České republiky. V roce 2003 vznikla nová divize se specifickou obchodní aktivitou a to s dovozem a distribucí portských vín, madeiry, sherry a tichých vín.

Vinařství PIÁLEK A JÄGER

Vinařství vlastní vinice na znojemské Kraví hoře a Načeratickém kopci a pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích. Zde nabízí k ochutnání přívlastková odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti, která vyrábí pouze v malých partiich a vždy v jedné šarži.

Vinařství sv. Barbora

Vinařství sv. Barbora vzniklo symbolicky 11. listopadu 2016, na svátek sv. Martina. Nachází se v samotném srdci bývalé hornické oblasti a navazuje na rodinné tradice pěstování révy vinné v Ratíškovicích.

Vinařství KOLBY

Vinařství KOLBY na rozloze téměř 40 hektarů pěstuje 9 bílých a 3 modré odrůdy. Vlajkovou lodí vinařství jsou odrůdy Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, z burgundských odrůd to jsou Pinot Blanc a Chardonnay.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten sídlí v tradiční vinařské obci Pavlov v srdci Pálavského mikroregionu, ve kterém podle archeologických nálezů sahá historie pěstování révy vinné až do 3. století.