Vinařství a vinice

V naší nabídce najdete vynikající jak bílá, tak i červená vína ze dvou moravských vinařství, která patří mezi největší tuzemské výrobce vín – Znovín Znojmo, a.s. a Vinařství Lahofer, a.s, jakož i z mladého moravského vinařství – Gotberg a.s. Na své si přijdou příznivci suchých, polosuchých, plosladkých i sladkých vín, řada vín Vás jistě příjemně překvapí. I když se vína pohybují v různých cenových hladinách, vždy oceníte jejich vysokou kvalitu a chuť. Vedle tuzemských vín nabízíme i skvělá vína ze slunné Itálie od renomovaných italských vinařství. Hlavně milovníky plných červených vín jistě potěší výběr z této kolekce. I zde zaručujeme vyvážený poměr kvalita/cena.

Nejlepší rádcem při výběru je osobní zkušenost. A na tom si zakládáme. Nikdo by neměl koupit víno, aniž by ho ochutnal. Přihlaste se na některou z našich degustací nebo nás v případě zájmu kontaktujte a zajistěte si naši osobní návštěvu u Vás.

Přečtěte si o našich vinařských dodavatelích a podívejte se, kde se kvalitní hrozny pro výborná vína rodí.

Logo Znovín Znojmo

Společnost Znovín Znojmo a.s. - Nejlepší vinařství roku 2012 patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Denně prodá 17 000 lahví.

Vinařství Lahofer

Vinařství LAHOFER se v roce 2012 stalo největším pěstitelem vinné révy na Znojemsku. Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 410 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“.

Vinařství HANZEL

Hledáte-li více než pouhé víno, pak jste rozhodně na správném místě. Nahlédněte do umění vína, ve kterém spojujeme krásy jižní Moravy s jedinečnou chutí, osobním přístupem a rodinnou atmosférou našeho vinařství. Domovem našich přívlastkových vín jsou viniční tratě v okolí Miroslavi, jako například Weinperky nebo Volná pole.

Vinařství Gotberg

V roce 2003 se na vinařské mapě jižní Moravy objevilo nové jméno – vinařství Gotberg. Bylo založeno v obci Popice nedaleko Hustopečí. Jeho moderní sídlo je nádherným příkladem současné vinařské architektury a pyšní se titulem Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009.

Vinařství Vino Hort

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO. Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Klademe důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí.

Magnum Wines

Společnost Magnum Wines je dalším přírůstkem a pokračováním aktivit společnosti MAGNUM Gastronomy, která v roce 2008 v Brně otevřela restauraci Borgo Agnese, nyní přichází s dalším projektem, který nese jméno MAGNUM Wines a je zaměřen na dovoz, prodej a distribuci kvalitních vín z Itálie, Německa, Rakouska a samozřejmě Moravy.

Rodinné vinařství Špalek

Malé, tradiční a především rodinné vinařství, jehož příběh sahá až do roku 1945. Novodobá historie však začíná až rokem 1991, kdy František Špalek, Marek Špalek a Petr Ilgner založili v nových politických poměrech klasický vinařský podnik. V současnosti hospodaří Vinařství Špalek na 10 ha vinic a ve třech sklepích ve sklepní uličce Modré sklepy v Novém Šaldorfu u Znojma.

Společnost LiKOR, s.r.o. Dobříš

Společnost LiKOR, s.r.o. Dobříš působí na českém trhu od roku 1990 a postupným vývojem se dostala na přední místo v žebříčku dovozců korkových podlahovin do České republiky. V roce 2003 vznikla nová divize se specifickou obchodní aktivitou a to s dovozem a distribucí portských vín, madeiry, sherry a tichých vín.

Vinařství PIÁLEK A JÄGER

Vinařství vlastní vinice na znojemské Kraví hoře a Načeratickém kopci a pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích. Zde nabízí k ochutnání přívlastková odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti, která vyrábí pouze v malých partiich a vždy v jedné šarži.

Vinařství sv. Barbora

Vinařství sv. Barbora vzniklo symbolicky 11. listopadu 2016, na svátek sv. Martina. Nachází se v samotném srdci bývalé hornické oblasti a navazuje na rodinné tradice pěstování révy vinné v Ratíškovicích.

Vinařství KOLBY

Vinařství KOLBY na rozloze téměř 40 hektarů pěstuje 9 bílých a 3 modré odrůdy. Vlajkovou lodí vinařství jsou odrůdy Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, z burgundských odrůd to jsou Pinot Blanc a Chardonnay.

Vinařství Reisten

Vinařství Reisten sídlí v tradiční vinařské obci Pavlov v srdci Pálavského mikroregionu, ve kterém podle archeologických nálezů sahá historie pěstování révy vinné až do 3. století.

Ověření věku

Stránky obsahují výrobky, které mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let.

Osobám mladším 18 let je zakázáno prodávat alkoholické nápoje.