0

Veltlínské zelené "Ledňáček"

Vznesme se na pestře probarvených křídlech Ledňáčka říčního a vychutnejme si inspirativní Veltlínské zelené z ročníku 2020.
Cena190,00 Kč
Cena bez DPH157,02 Kč
Sleva
Na objednávku
Popis

Vznesme se na pestře probarvených křídlech Ledňáčka říčního a vychutnejme si inspirativní Veltlínské zelené z ročníku 2020. Alespoň na chvíli se nechejme unést příjemnou svěžestí a neméně milou lehkostí Veltlínu zeleného z viniční tratě Skalka. Od prvního setkání nám víno představuje své tradiční a nezaměnitelné atributy. Nabízí k obdivu svůj čistý odrůdový charakter, jenž je ve vůni reprezentován směsicí jemných květinových a ovocných tónů. Na patře má víno elegantní harmonický projev s decentním kořenitým závěrem. Tento veltlín zelený bude jistě vhodným partnerem k lehčím typům jídel. Mějme jej rádi jako mladé a stálé květnaté.

Víno a drahokam ptačí říše - ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena.

Ročník
2020
Číslo šarže
Z0324
Země původu
Česká republika
Region
Znojemsko
Přívlastek
Pozdní sběr
Kategorie
Suché
Barva
Bílé
Zbytkový cukr
6,3
g/l
Kyseliny
6,5
g/l
Bezcukerný extrakt
20,0
g/l
Obsah alkoholu
12,0
%
Vinařská obec
Krhovice
Viniční trať
Skalka
Ostatní
Oceněné